زمان مطالعه: ۵ دقیقه

اگر شما هم از معمولی بودن خسته شده اید و دوست دارید از عادی بودن به سمت خاص بودن حرکت کنید کافیست راز این تغییر را دانسته و در زندگی خود بکار گیرید.

چگونه معمولی نباشیم و به خاص بودن برسیم؟

چگونه معمولی نباشیم و به خاص بودن برسیم؟

چگونه معمولی نباشیم و به خاص بودن برسیم؟

داشتن یک زندگی فوق العاده کار خیلی سختی نیست. اکثر افراد به موفقیت دیگران نگاه می کنند و حسرت آن را می خورند و دوست دارند که خودشان هم موفق باشند اما فکر می کنند که توانایی انجام این کار را ندارند و در نتیجه همان زندگی معمولی را در پیش می گیرند؛ اما شما می توانید از معمولی بودن نجات پیدا کنید و دیگر انسان معمولی نباشید. فقط باید راهکار های زیر را مد نظر قرار داده و آن ها را به کار ببندید.

رویا پردازی

همه چیز در زندگی از رویایی که در ذهن شماست آغاز می شود. افرادی که به هدف های بزرگی در زندگی دست پیدا می کنند، می دانند که همین رویاپردازی ها و برداشتن قدم های کوچک، تا چه حد اهمیت دارد. شما باید رویا های بزرگ در ذهن داشته باشید. رویا ها باید آنقدر بزرگ باشند که حتی شما را بترسانند. اجازه ندهید که افکار محدود کننده و بهانه ها باعث شوند که نتوانید به رویا های ذهنی خود دست پیدا کنید. تا بیشترین حدی که می توانید، رویاپردازی کنید. فقط باید دو مورد مهم را مد نظر قرار دهید:

  • به رویاهای تان پاسخ مثبت بدهید.
  • به خودتان بقبولانید که لایق رسیدن به رویاهای تان هستید.

راه معمولی نبودن

یاد بگیرید

شما نمی توانید به موفقیت برسید، بدون این که چیز جدیدی یاد بگیرید. همه افراد موفق ساعات زیادی را صرف یادگیری موضوعات مختلف می کنند. آن ها زمان خود را با کار هایی مثل غیبت کردن، تماشای فیلم های بی فایده و خواندن اخبار منفی پر نمی کنند، بلکه اکثر زمان آن ها صرف یادگیری چیزی می شود که در آن هدف دارند.

اقدام کنید

این که روی مبل بنشینید و فقط تصویرسازی کنید، هرگز عامل موفقیت شما نخواهد بود، بلکه باید با واقعیت ها زندگی کنید و شما باید اقدامی انجام دهید. رسیدن به موفقیت یعنی برداشتن قدم های پشت سر هم. سعی کنید ۱۰ درصد بیشتر از بقیه کسانی که در اطرافتان هستند کار و فعالیت انجام دهید. برای هر کاری که انجام می دهید، کمی بیشتر خودتان را به سمت جلو ببرید و سعی کنید از روز قبل فعال تر باشید و هر روز ساعات بیشتری خودتان را درگیر انجام کار کنید.

اقدام کردن

از نقطه راحتی زندگی خود بیرون بیایید

کار کردن به معنای این است که گاهی اوقات باید از حوزه راحتی خود خارج شوید. ما فقط زمانی رشد پیدا می کنیم که از راحتی بیش از حد فرار کنیم و خودمان را به چالش بکشیم که البته در وهله اول باید قدم های کوچک برداشته و کم کم آن را گسترش دهیم. حداقل یک مورد در طول روز وجود دارد که برای انجامش به سختی می افتید. باید وارد دنیای جدیدی شوید که شما را می ترساند اما نباید اجازه دهید که این ترس مانع رسیدن به رویاهای تان باشد.

فداکاری کنید

شما بدون بخشیدن نمی توانید چیزی را به دست بیاورید. باید بدانید که در این دنیا باید بهای هر چیزی را که می خواهید بدهید. فداکاری کردن می تواند در مورد زمان، پول، رابطه، گذشتن از راحتی؛ تغییر شخصیت یا حتی چیز های مادی باشد که قطعاً شما را چند پله به موفقیت نزدیک تر می کند.

فداکاری کردن

فرصت ها را نادیده نگیرید

هر چه قدر که مدت زمان طولانی تری درگیر خارج شدن از کار های معمولی و حرکت به سمت کار های فوق العاده باشید، قطعاً دستیابی به فرصت ها برایتان راحت تر می شود. نباید فقط به شانس خود تکیه کنید، بلکه باید فرصت ها را غنیمت بشمارید و سعی کنید که برای انجام کار های جدید و پرسود برنامه بریزید.

با دیگران تعامل داشته باشید

شما می توانید توانایی تعامل با دیگران را در خودتان محک بزنید. همه کاری که باید انجام دهید، این است که با دیگران به خوبی رفتار کنید، لبخند بزنید و به آن ها کمک کنید. رفتار های مثبت را به کار بیندازید، زمان گذاشته و خودتان را بشناسید. شما بدون کمک کردن به دیگران و به اشتراک گذاشتن عقایدتان، به موفقیت نمی رسید. این تعاملات دو طرفه هستند. و در نهایت تمرکز شما بیشتر باید روی تقویت ارتباط کلامی باشد.

تعامل داشتن

خودتان را کشف کنید

باید بدانید که چه چیزی به شما انگیزه می دهد و چه چیزی خوشحال تان می کند؟ با چه چیزی احساس مثبتی دارید؟ عاشق انجام چه کاری هستید ؟ اگر اطمینان ندارید، سعی کنید که اول خودتان را کشف کرده و اقدامات و احساسات تان نسبت به آنها را مد نظر قرار دهید. روی چیز هایی در زندگی تمرکز کنید که واقعاً به آن ها علاقه دارید.

با انگیزه زندگی کنید

همیشه باید انگیزه در درون تان باشد تا شما را به سمت انجام کار های جدید سوق دهد. معمولاً کسانی به موفقیت می رسند و می توانند این سختی ها را پشت سر بگذارند که در طول مسیر، انگیزه و شور و اشتیاق خود را حفظ کنند. پس از جایی که هم اکنون در آن حضور دارید، سپاسگزار باشید و سعی کنید برای رسیدن به جایگاه بهتر، تلاش کرده و انگیزه داشته باشید.

داشتن انگیزه

برای چیزی که دوست دارید، وقت بگذارید

هنگامی که متوجه می شوید چه چیزی به شما انگیزه می دهد، باید سعی کنید زندگی خود را به گونه ای طراحی کنید که زمان و پول بیشتری را صرف انجام آن فعالیت کنید، نه اینکه فقط بخواهید آخر هفته ها را به انجام آن کار بپردازید. باید زندگی خود را به گونه ای پیش ببرید که اکثر اوقات در حال انجام کاری باشید که دوستش دارید.

انتظارات بالایی داشته باشید

این یک نکته کلیدی برای داشتن زندگی ای فوق العاده است. نباید معمولی فکر کنید و باید انتظارات خود را بالا ببرید. به خودتان نگویید که فلان اتفاق برای من نمی افتد یا من همیشه اشتباه می کنم. از خود و زندگیتان انتظار های بالا داشته باشید. رویا های بزرگ در ذهن بپرورانید و اجازه دهید که این رویا ها شما را به هیجان در بیاورند.

با شکست و موفقیت رفتار یکسان داشته باشید

شما زندگی پر از ماجراجویی خواهید داشت و در نتیجه در این مسیر با شکست و موفقیت مواجه می شوید. پس سعی کنید به استقبال شکست هم بروید و از آن نهراسید. مطمئن باشید همه چیز همان قدر که می خواهید خوب پیش نمی رود اما این شکست باعث می شود تا چیز های بزرگی یاد بگیرید و در نهایت به موفقیت های بزرگ برسید.

اگه نمیخوای یه آدم معمولی باشی کلیلک کن

۴.۹۵۶

این مطلب مفید بود ؟۵۵۱

 

SITEDANA.IR

چگونه معمولی نباشیم و به خاص بودن برسیم؟

 

بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط
بارگذاری بیشتر توسط مدیر
بارگذاری بیشتر در موفقیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

کارت پستال، عکس نوشته و عکس پروفایل تبریک روز مادر

زمان مطالعه: < 1 دقیقه با نزدیک شدن به روز مادر برای تبریک این روز و خوشحال کردن مادرت…