زمان مطالعه: ۳ دقیقه

تا حالا به این فکر کرده‌اید که رتبه‌های برتر کنکور از چه منابعی استفاده می‌کنند؟ با توجه به اهمیت کتاب‌های درسی و کمک درسی،‌ بهترین منابع درسی برای موفقیت در کنکور کدام‌اند؟ در این مقاله به معرفی برترین منابع برای کنکور خواهیم پرداخت.

چرا از منابع کمک درسی کنکور استفاده کنیم؟

چرا از منابع کمک درسی کنکور استفاده کنیم؟

چرا از منابع کمک درسی کنکور استفاده کنیم؟

 پیش از آنکه بخواهیم شما را با بهترین منابع کنکور آشنا کنیم، بهتر است به بررسی لزوم استفاده از منابع کمک درسی کنکور بپردازیم. به جرئت کتاب‌های درسی را می‌توان به عنوان مهم‌ترین منابع کنکور سراسری دانش‌آموزان معرفی کرد. کتاب‌های کمک درسی و کتب جمع‌بندی از جمله منابع باارزش کنکور سراسری هستند. از مهم‌ترین مزایای مطالعه کتب کمک درسی به عنوان منابع کنکور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • یادگیری کامل و اصولی مطالب درسی که سر کلاس به خوبی آموزش داده نشده است
 • تمرین بیشتر و مرور دائم مطالب درسی 
 • آشنایی با سوالات کنکور و افزایش مهارت تست‌زنی
 • بررسی نقاط قوت و نقاط ضعف در دروس مختلف

همان طور که مطالعه کردید با تهیه کتب آموزشی کمک درسی و کتاب‌های جامع می‌توانید به نتیجه دلخواه خود در کنکور سراسری دست پیدا کنید. برای خرید انواع کتاب دانشگاهی و کتاب‌های کمک درسی همین حالا می‌توانید به سایت مارکا کتاب مراجعه کنید.

بهترین کتاب کمک درسی تجربی، منابع رتبه برترهای کنکور تجربی

رشته تجربی از پرطرفدارترین رشته‌های کنکور سراسری است. هر سال تعداد زیادی از دانش‌آموزان رشته تجربی با یکدیگر برای دستیبابی به نتیجه دلخواه در این رشته به رقابت می‌پردازند. کتاب‌های ریاضیات تجربی جامع کنکور مهروماه، فیزیک دوازدهم رشته تجربی میکرو گاج، زیست جامع کنکور خیلی سبز و کتاب شیمی تست مبتکران رشته تجربی از مهم‌ترین و پرفروش‌ترین منابع کنکور تجربی هستند و نقش بسیار مهمی در موفقیت دانش‌آموزان این رشته ایفا می‌کنند.

مارکا کتاب علاوه‌بر تهیه انواع کتاب‌های تخصصی رشته تجربی، امکان خرید انواع کتاب‌های عمومی مانند کتاب زبان انگلیسی جامع کنکور مبتکران و کتاب‌های جامع عربی و ادبیات را برای دانش‌آموزان عزیز فراهم کرده است.

تست زنی کنکور

کتاب‌های کنکور رشته ریاضی، منابع رتبه‌های تک رقمی

دانش‌آموزان رشته ریاضی با شرکت در ماراتن کنکور باید آماده رقابتی سنگین و سرنوشت‌ساز شوند؛ بنابراین استفاده از منابع کنکور برای این دانش‌آموزان بسیار حیاتی خواهد بود. از مهم‌ترین منابع رتبه برترهای کنکور ریاضی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. جمع بندی فیزیک جامع کنکور رشته ریاضی خیلی سبز

 • آموزش و تست حسابان مهروماه
 • تست گسسته و آمار جامع خیلی سبز
 • حسابان ۱ و ۲ تست نشر الگو
 • کتاب‌ فیزیک جامع کنکور سری دور دنیا در نیم ساعت

علاوه‌بر کتاب‌های کنکور و کتب دانشگاهی، والدین عزیز می‌توانند برترین کتاب‌های آموزشی برای کودکان از جمله کتاب خودم می خوانم را از بانک کتاب مارکا تهیه کنند. 

دانش‌آموزان موفق رشته انسانی کدام منابع را مطالعه می‌کنند؟

در مقایسه با سایر رشته‌های کنکور سراسری، رشته انسانی حجم محتوای بسیار بیشتری برای به خاطر سپردن مطالب متفاوت دارد. معمولا بهترین منابع کنکور سراسری رشته انسانی، منابعی هستند که با مرور بسیار و طراحی سوالات پرتکرار به دانش‌آموزان در یادگیری مطالب متفرق کمک می‌کنند. پرفروش‌ترین منابع استاندارد و کتاب‌های کنکور به ترتیب زیر است:

 • ادبیات فارسی جامع کنکور خیلی سبز
 • عربی جامع کنکور رشته انسانی میکرو گاج
 • عربی انسانی جامع کنکور مهروماه
 • دین و زندگی جامع کنکور دهم و یازدهم و دوازدهم آبی قلم چی
 • بانک تست ادبیات فارسی جامع کنکور آی کیو گاج

پیشنهاد می‌کنیم دانش‌آموزان عزیز در کنار مطالعه کتاب‌های درسی و کمک درسی خود از کتاب‌هایی مانند کتاب مهارتهای مسئله یابی و تصمیم گیری علمی کاربردی نیز برای افزایش مهارت‌های شخصی و موفقیت در کنکور استفاده کنند.

 بهترین منابع زبان کنکور، کتاب زبان برای داوطلبین رشته زبان

برای موفقیت در کنکور رشته زبان کافی است با دانش نسبی که در زمینه زبان انگلیسی دارید از منابع قوی و استاندارد برای بهبود دانش زبانی خود استفاده کنید. کتاب‌های زبان انگلیسی جامع کنکور مبتکران، پرسش‌های چهارگزینه‌ای جامع زبان دهم مبتکران و کتاب تست جامع زبان یازدهم مبتکران بهترین انتخاب برای دانش‌آموزان کنکوری رشته زبان انگلیسی هستند.

کتاب های کنکور

بانک کتاب مارکا، همراه همیشگی دانش‌آموزان کنکوری

در این مقاله با پاسخ به سوال رتبه های برتر کنکور از چه منابعی استفاده می کنند شما را با مهمترین منابع درسی ۴ رشته مهم تجربی، ریاضی، انسانی و زبان در کنکور سراسری آشنا کردیم. اگر زمان کافی برای خرید منابع ندارید، نگران نباشید! بانک کتاب مارکا امکان خرید انواع کتاب درسی و کمک درسی با تخفیف ویژه را برای دانش‌آموزان عزیز فراهم کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحه اصلی سایت مارکا کتاب مراجعه کنید یا با شماره ۰۲۱۶۶۴۰۰۴۰۰ تماس بگیرید. 

معرفی منابع درسی رتبه‌های برتر کنکور

۵۱

این مطلب مفید بود ؟۱۰

 

SITEDANA.IR

چرا از منابع کمک درسی کنکور استفاده کنیم؟

 

بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط
بارگذاری بیشتر توسط مدیر
بارگذاری بیشتر در موفقیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

زمان مطالعه: < 1 دقیقه مدیریت و مقابله با استرس برای سلامت روان مشاوره با پزشک گفتار د…