زمان مطالعه: ۲ دقیقه

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ درباره سرقت از منزل یک خانم بازیگر و انتشار جزئیات این سرقت توسط این بازیگر گفت: به این بازیگر پیشنهاد می‌دهم اکنون که مردم را در جریان سرقت از منزلشان قرار داد‌ه‌اند، موارد ایمنی و ضعفهای ایمنی منزل را نیز بیان کنند.

پیشنهاد پلیس به خانم بازیگر: مردم را در جریان سرقت از منزلتان قرار دادید، ضعفهای ایمنی خانه‌ را هم بگویید

پیشنهاد پلیس به خانم بازیگر: مردم را در جریان سرقت از منزلتان قرار دادید، ضعفهای ایمنی خانه‌ را هم بگویید

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سرهنگ جلیل موقوفه‌ای درباره سرقت از منزل آزیتا ترکاشوند، اظهار کرد: زمانیکه خبر وقوع حادثه‌ای به مرکز فوریتهای پلیسی ۱۱۰ اعلام شود، هیچ سؤالی مبنی بر اینکه حادثه‌دیده یا مالباخته چه کسی و دارای چه موقعیت اجتماعی است مطرح نمی‎شود.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان اینکه تمام مردم از نظر پلیس یکسان هستند و به تمام پرونده‌ها نیز به طور یکسان رسیدگی می‌شود، گفت: گاهی در برخی پرونده‌ها که متعلق به افراد شناخته شده یا اصطلاحاً سلبریتی است، شاهدیم که جزئیات حادثه توسط خود این افراد اطلاع‌رسانی می‌شود و همین موضوع نیز به سبب شهرت فرد مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: به عنوان مثال در ماجرای سرقت اخیر از خانه یک بازیگر در محله نیاوران، رسیدگی به پرونده این سرقت نیز همچون دیگر سرقتها در دستورکار قرار گرفته و توسط همکاران من در مجموعه پلیس در دستور کار هم قرار دارد.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: پلیس در هیچ یک از موارد هویت مالباخته یا شاکی را اعلام نمی‌کند اما اکنون با توجه به اینکه این خانم بازیگر، این موضوع را اعلام کردند، خوب است که همین موضوع بهانه‌ای شود تا از ظرفیت هنرمندان، ورزشکاران و چهره‌های ساخته شده برای ارتقا امنیت و ایمنی کمک بگیریم.

موقوفه‌ای ادامه داد: متأسفانه منزل این خانم بازیگر، فاقد کمترین تجهیزات و امکانات تأمین امنیت بود، پنجره‌ها در طبقه اول بدون حفاظ بوده و ساختار و معماری بالکن نیز عملاً تبدیل به یک پلکان برای سارقان شده بود.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ عنوان کرد: برخی از موارد ممکن است مربوط به معماری باشد اما موارد بسیاری از جمله ارتقا امنیت خانه باید توسط خود صاحب‌خانه مورد توجه قرار بگیرد که اینگونه نبود.

وی متذکر شد: پلیس قطعاً به وظیفه خود در مورد رسیدگی به این پرونده همچون دیگر پرونده‌ها عمل خواهد کرد اما باید بدانیم که جرائم، از سرقت گرفته تا موارد دیگر یک بعدی نیستند و برای وقوع آن باید چندین عامل دست به دست هم بدهند.

موقوفه‌ای یادآور شد: به این بازیگر کشورمان پیشنهاد می‌دهم اکنون که مردم را در جریان سرقت از منزلشان قرار داد‌ه‌اند، موارد ایمنی و ضعفهای ایمنی منزل را نیز بیان کنند تا شاید مردم با کمک از این موارد توجه بیشتری به ایمنی منازلشان داشته باشند.

زورگیری خونین از یک عکاس خبری در تهران/ ۲۱ ضربه چاقو زدند، لنز و لپ‌تاپ و دوربین را بردند
سارقی که پس از سرقت، طلاها را پس داد

انتهای پیام/

 

بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط
بارگذاری بیشتر توسط مدیر
بارگذاری بیشتر در حوادث روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

یک توضیح درباره افزایش مجدد حضور مردم پای صندوق های رای

زمان مطالعه: < 1 دقیقه یک توضیح درباره افزایش مجدد حضور مردم پای صندوق های رای   …