زمان مطالعه: ۴ دقیقه

گروه استان‌ها ـ سردار شهید حاج حسن شاطری پرورش یافته مکتب سلیمانی است؛ او کسی است که قدرت شهادتش امروز قوی تر از نامش لرزه بر اندام دشمنان انداخته است.

روایت تسنیم از سردار ایرانی که “عزیز لبنانی‌ها” شد/ ناگفته‌هایی از سازندگی شهید ‌شاطری در لبنان و افغانستان‌ + فیلم

روایت تسنیم از سردار ایرانی که “عزیز لبنانی‌ها” شد/ ناگفته‌هایی از سازندگی شهید ‌شاطری در لبنان و افغانستان‌ + فیلم

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، سالگرد شهادت سردار سلیمانی بهانه ای شد تا گفت‌وگوی خودمان را با برادر و خواهر شهید حاج حسن شاطری دوباره باز نشر کنیم.

حسین شاطری برادر سردار شهید حاج‌حسن شاطری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان، با بیان اینکه “سردار سلیمانی یک مکتب است” اظهار داشت: سردار سلیمانی مکتبی الهی، نورانی و ازخودگذشتگی برای حفظ امنیت دیگر افراد جامعه است.

وی با بیان اینکه “مکتب حاج قاسم، مکتب خاکی بودن و خود را نزد خدا دیدن است” افزود: شهیدانی همچون همدانی‌ها و شاطری‌ها در دامان مکتب حاج قاسم سلیمانی پرورش‌یافته‌اند.

شاطری با بیان اینکه “سردار سلیمانی زندگی خود را وقف دین، اسلام و انقلاب کرده بود” گفت: شهدا برای رضای خدا پا به میدان رزم می‌گذاشتند و دل از دنیا کنده بودند.

وی با اشاره به اینکه “سردار سلیمانی یاران و هم‌رزمان خود در نیروی قدس سپاه مانند شهید شاطری را به‌نوعی انتخاب می‌کرد و این انتخاب بیان کرد: شهید شاطری کار بزرگی در لبنان انجام داده است و این جمله‌ای است که مهندسان لبنانی خود آن را شهادت می‌دهند و می‌گویند شهید شاطری کاری که ۲۰ سال زمان می‌برد و باید میلیاردها پول صرف آن می‌شد را در زمانی اندک با کمترین هزینه اما بالاترین بهره‌وری در لبنان انجام داده است.

این برادر شهید تصریح می‌کند: شهدایی همچون سلیمانی‌ها و شاطری‌ها هستند که امنیت، اعتبار، آسایش و نشاط و شادابی را به ملت ایران هدیه کرده‌اند و ما همه این‌ها را مدیون خون شهدا هستیم و باید قدردان آن باشیم.

وی در مورد ویژگی‌های اخلاقی برادرش بیان کرد: حاج حسن شاطری با همه رفیق بود و طوری با دیگران برخورد می‌کرد؛ گویی آنها را سالیان سال است که می‌شناسد و این مرام و مسلک را تنها می‌توان در چنین شهدایی جست؛ چراکه آنها پرورش‌یافته مکتب امام خمینی (ره) بودند.

برادر شهید حسن شاطری اظهار کرد: کشور در برهه کنونی به مدیریت و تفکر جهادی شهدایی همچون حاج حسن شاطری‌ها و حاج قاسم سلیمانی‌ها نیاز دارد.

وی با تأکید بر اینکه حاج قاسم‌ها بودند که انقلاب را به دنیا نشان دادند، اقتدار و عزت امروز کشور مدیون و مرهون این شهدای سرافراز است.

این برادر شهید گفت: امروز باید قدرشناس خون شهدا باشیم و نگذاریم خون شهدا پایمال شود.

وی با بیان اینکه “حاج قاسم سلیمانی حامی مظلومان و ستمدیدگان بود و راه مبارزه را به مظلومان جهان برابر ظالمان نشان داد” تأکید کرد: امروز اگر یمنی‌ها برابر عربستان تا بن دندان مسلح ایستاده‌اند؛ به‌واسطه تفکری است که حاج قاسم آن را رواج داده است.

برادر شهید حسن شاطری با تصریح به اینکه “حاج قاسم سلیمانی ابهت آمریکا را در دنیا شکسته است” افزود: آمریکایی‌ها باید از منطقه بروند و قطعاً باید این انتقام سخت عملی شود.

وی با بیان اینکه تولید واکسن ایرانی در حقیقت خود انتقامی سخت از آمریکاست؛ گفت: ایران علی‌رغم همه تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی با تکیه بر دانش دانشمندان جوان، شجاع و دلیر خود توانسته است؛ این واکسن را تولید کرده و این همان انتقام سخت ملت ایران از آمریکاست.

حسین شاطری با بیان اینکه “حاج قاسم گوهرهای کم‌یاب و نایابی مانند شهید همدانی و شهید شاطری را اطراف خود گلچین کرده و این‌ها را پیداکرده بود” عنوان کرد: در زمان دفاع مقدس شاید حاج قاسم با شهید شاطری هیچ برخورد رودررویی نداشت و هرکدام در جبهه‌های مختلفی از صحنه نبرد با دشمن بعثی مشغول دفاع از میهن بودند؛ اما باید پرسید که چه می‌شود حاج قاسم سردارهایی مثل شهید شاطری را پیدا می‌کند که کارهایی بزرگ در لبنان و افغانستان و دیگر جبهه‌های موردنیاز محور مقاومت انجام می‌دهد؟

خواهر شهید شاطری نیز با اشاره به اینکه جایگاه شهدایی مانند شهید شاطری در مکتب شهید سلیمانی بسیار ویژه بود؛ چراکه حاج قاسم هم‌رزمان خود را انتخاب می‌کرد و در این مکتب کسانی حضور داشتند که روحیه و ویژگی‌های سردار سلیمانی را در خود داشتند و این ویژگی‌های مشترک میان همه ستارگان مکتب حاج قاسم وجود داشته و دارد.

خواهر شهید حسن شاطری در مورد ویژگی‌های مشترک بین شهید سلیمانی و شهید شاطری گفت: انقلابی بودن و ولایتمداری برجسته‌ترین ویژگی مشترک این شهیدان است.

وی گفت: شهیدانی همچون سردار سلیمانی و سردار شاطری‌ها بوده‌اند که مکتب امام خمینی (ره) را نه‌تنها در کشور خود ترویج کرده‌اند؛ بلکه به گوش جهانیان رسانده‌اند.

این خواهر شهید گفت: دلیری، شجاعت، نهراسیدن از دشمنان، بی‌مهابا بودن و گذاشتن جان در کف دست در مقابل دشمنان را می‌توانم از دیگر ویژگی‌هایی بگویم که در برادرم و شهید حاج قاسم سلیمانی (با توجه به آنچه از ایشان شنیده‌ام) از آن سراغ دارم.

وی با اشاره به اهمیت جایگاه شهدا افزود: آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها به گمان باطل خود فکر می‌کنند؛ اگر رأس یک شبکه یا سازمان را مورد هدف قرار دهند؛ کل آن سازمان را نابود کرده‌اند؛ درحالی‌که باید به آنها گفت زهی خیال باطل که اگر شما سردارانی همچون سلیمانی و شاطری‌ها را ترور می‌کنید؛ این‌گونه نیست که کل جبهه مقاومت را از بین برده‌اید و یا سپاه قدس محو می‌شود؛ بلکه این تفکر پرجوش‌وخروش تر به راه خود ادامه می‌دهد.

مراسم دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی و المهندس در بغداد/ برهم صالح: شهید سلیمانی در لحظه سختی به کمک ملت عراق آمد
نماینده مردم کوهرنگ در مجلس: شهادت سردار سلیمانی مردم و انقلاب را بیمه کرد
یادداشت| ۵ شاخص در سبک مدیریت و رهبری سردار سلیمانی

این خواهر شهید گفت: ولایتمداری بزرگ‌ترین انتقامی است که می‌توان از دشمنان گرفت و به فرموده سردار سلیمانی «(امام) خامنه‌ای را عزیز جان خود بدانید» و ما نیز باید این را سرلوحه خود قرار دهیم و بدانیم به پشتوانه ولایت است که می‌توانیم مشتی محکم بر دهان دشمنان بزنیم.

انتهای پیام/۳۶۳/ ع

 

بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط
بارگذاری بیشتر توسط مدیر
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

زمان مطالعه: < 1 دقیقه مدیریت و مقابله با استرس برای سلامت روان مشاوره با پزشک گفتار د…