زمان مطالعه: ۲ دقیقه

جانشین رئیس پلیس امنیت اقتصادی از اجرای نخستین مرحله طرح سراسری تشدید مبارزه با زمین‌خواری خبر داد و گفت: در این طرح سراسری ۴۸۸ هکتار اراضی ملی و منابع طبیعی کشف و رفع تصرف شد.

تشدید مبارزه با زمین‌خواری/ رفع تصرف ۴۸۸ هکتار اراضی ملی و منابع طبیعی

تشدید مبارزه با زمین‌خواری/ رفع تصرف ۴۸۸ هکتار اراضی ملی و منابع طبیعی

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار سهراب بهرامی با اشاره به اجرای نخستین مرحله طرح سراسری تشدید مبارزه با زمین‌خواری، در تشریح این خبر اظهار کرد: در راستای مقابله جدی با مجرمان و فرصت‌طلبان اقتصادی و تشدید مبارزه با زمین‌خواری، نخستین مرحله طرح سراسری تشدید مبارزه با زمین‌خواری در دو هفته گذشته به صورت همزمان در سراسر کشور اجرا شد.

جانشین رئیس پلیس امنیت اقتصادی افزود: پس از انجام تحقیقات گسترده و بررسی‌های علمی بر روی نقشه‌های کاربری، اراضی مشکوک به تغییر کاربری و تصرف غیرقانونی اراضی ملی مشخص شد و بررسی‌های میدانی در دستور کار قرار گرفت.

وی تصریح کرد: پس از تکمیل اطلاعات اسنادی و مشاهدات عینی و شناسایی کامل افراد متخلف، در هماهنگی با مقامات قضائی در یک عملیات ویژه ۲۴۶ متهم دستگیر و پس از تشکیل و تکمیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

این مقام انتظامی ادامه داد: با تلاشهای شبانه‌روزی کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی، در این طرح سراسری ۴۸۸ هکتار اراضی ملی و منابع طبیعی کشف و رفع تصرف شد.

بهرامی با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش اراضی مکشوفه را بیش از هفت هزار میلیارد ریال برآورد کردند، خاطرنشان کرد: این پلیس به صورت مستمر مبارزه با پدیده شوم زمین‌خواری را در دستور کار خود قرار دارد و هرگونه تغییرات غیر قانونی که در اراضی ملی صورت بگیرد اقدام لازم برای بازگرداندن آنها انجام می‌شود.

جانشین رئیس پلیس امنیت اقتصادی متذکر شد: ضمن اینکه این پدیده شوم باعث خسارت عمده به بیت‌المال می‌شود در عرصه‌های طبیعی نیز خسارات مادی و معنوی زیادی ایجاد می‌کند و بسیاری از عرصه‌های منابع طبیعی با تغییر کاربری و زمین‌خواری آسیب دیده و از بین می‌رود به همین سبب پلیس امنیت اقتصادی مصمم است با همکاری سازمانهای مسئول از این پدیده جلوگیری کند.

فاجعه‌ای به نام “اسناد عادی”/ پولشویی، زمین‌خواری و کلاهبرداری‌ پیامد رسمیت بخشیدن به اسناد عادی
پایان تصرف ۴۰ ساله یک قطعه زمین به ارزش ۲۰۰ میلیارد تومان

انتهای پیام/

 

بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط
بارگذاری بیشتر توسط مدیر
بارگذاری بیشتر در حوادث روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

یک توضیح درباره افزایش مجدد حضور مردم پای صندوق های رای

زمان مطالعه: < 1 دقیقه یک توضیح درباره افزایش مجدد حضور مردم پای صندوق های رای   …