زمان مطالعه: ۵ دقیقه

حسگر اثر انگشت یکی از حسگرهایی است که در گوشی های هوشمند به مرور اضافه شد که در این گزارش از نمناک شما را با یک سری از ترفندها در این زمینه آشنا خواهیم کرد.

ترفندی برای فهمیدن سالم بودن حسگر اثر انگشت گوشی

ترفندی برای فهمیدن سالم بودن حسگر اثر انگشت گوشی

ترفندی برای فهمیدن سالم بودن حسگر اثر انگشت گوشی

اسمارت فون ها یکی از اصلی ترین و بزرگترین صنعت های دنیا می باشد که دارای طرفداران متعددی می باشد و بیشتر به عنوان مغز دوم ما انسان ها هستند و جالب است بدانیم که این صنعت بنابر فناوری هایی که دارد و شاید هم اکنون برای ما جذابیت خاصی نداشته باشند، توانست در طی کمتر از یک دهه پیشرفت های بزرگی کند که شاید چنین پیشرفتی در دو دهه گذشته اتفاقی عجیب بود.

از مهم ترین فناوری های امروزی گوشی های هوشمند می توان به حسگر اثر انگشت اشاره کرد که با وجود پیشرفت چشمگیر این صنعت، باز هم کاربرانی که گوشی های مجهز به حسگر اثر انگشت دارند، خطاهایی را گزارش می کنند که شاید برای دنیای امروزه این صنعت بسیار خوشایند نباشد و کمی با خواندن این سری از خبرها احساس بدی داشته باشیم.

حسگر اثر انگشت گوشی

اما نسل حسگرهای اثر انگشت در طول زمان توانست با پیشرفت روبرو شود. برای مثال در سری های اول این فناوری شاهد کندی هایی بودیم که برای عدم روبرویی با این کندی، حسگر اثر انگشت را غیرفعال می کردیم و از پین یا الگو استفاده میکردیم. اما این صنعت امروزه به بیشترین میزان ممکن پیشرفت کرده است و دیگر شاهد چنین چیزهایی نیستیم.

برای مثال نسخه جدید گوشی های پرچم دار با حسگر اثر انگشت جدید و بروزی تولید و عرضه شده اند که نام اختصاصی آنها ” On Screen Finger print ” یا ” حسگر اثر انگشت زیر صفحه نمایش ” می باشد که قطعا نشانه ای از قدرت و پیشرفت سریع این نوع حسگرها در گوشی می باشند.

حسگر اثر انگشت زیر صفحه نمایش

قابلیت ” on screen fingerprint ” در اسمارت فون های ۲۰۱۹

با این تکنولوژی دیگر شاهد وجود حسگر اثر انگشت در قاب پشتی گوشی نیستیم و این بی شک در زیبایی قاب پشتی موثر است! اما چگونه بفهمیم حسگر گوشی سالم است؟ در ادامه این مطلب از بخش تکنولوژی نمناک می توانید روش های موثری را برای کشف این موضوع مطلع شوید.


علت کند شدن حسگر اثر انگشت 

۱- تعداد زیاد اثر انگشت های ذخیره شده

برخی از ما برای سهولت هرچه بیشتر باز شدن گوشی توسط حسگر اثر انگشت سعی می کنیم تا بجای یک انگشت تعداد زیادی اثر انگشت را در آن ذخیره کنیم که این بی شک می تواند باعث کندی و عدم تشخیص هر چه بهتر این حسگر هوشمند شود.

چرا حسگر گوشی کند است

به همین دلیل اولین توصیه ای که ما به شما برای رفع مشکل کندی این حسگر داریم، این است که شروع به حذف اثر انگشت های اضافی و ذخیره شده در گوشی خود کنید تا این گونه قدرت تشخیص و شناسایی این حسگر به بیشترین میزان ممکن افزایش یابد.


۲- تست حسگر اثر انگشت با برنامه

اگر مشکل شما در مرحله اول برطرف نشد، توصیه می شود برنامه ” FingerPrint Sensor Test ” را با فشردن این لینـــــــــک از فروشگاه گوگل پلی دانلود و نصب نمایید. بعد از نصب وارد برنامه مذکور شوید و شروع به تست حسگر اثر انگشت گوشی خود کنید.

برنامه تشخیص سالم بودن حسگر اثر انگشت

برنامه تست سالم بودن یا نبودن حسگر اثر انگشت

اگر در این تست حسگر اثر انگشت شما سالم بود، مشکل از جای دیگریست و اگر در تست حسگر اثر انگشت تشخیص داده نشد، نشان دهنده آسیب دیدن آن می باشد.

توجه ۱ : اگر گوشی شما ساخت سال ۲۰۱۷ یا ۲۰۱۶ می باشد، لازم به ذکر است که در آن از حسگرهای نسل اول بکار رفته است که قدرت تشخیص آن بسیار کم و ضعیف می باشد. از این رو اگر با کندی ها و ضعف های متنوعی در اسمارت فون ۲۰۱۷ خود روبرو شدید، مشکل عادی می باشد و جای نگرانی نیست!

حسگر اثر انگشت گوشی های 2016 و 2017

دلیل کند بودن حسگر گوشی های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷

توجه ۲ : اگر در روش دوم، حسگر گوشی شما شناسایی نشد، لازم بذکر است که گویا این حسگر بنابر دلیل ضربه و آسیب دیدگی در اثر افتادن گوشی بر روی زمین و.. کاملا غیر فعال شده است. از این رو شما هم می توانید آنرا به متخصصین این زمینه تحویل دهید تا آنها آنرا تغییر دهند. همچنین تعویض یا عدم تعویض آن در کاربرد دکمه هوم گوشی های سامسونگ تاثیر نخواهد داشت.


تشخیص سلامت حسگر اثر انگشت آیفون

گوشی های آیفون یکی از گوشی های حساس و مجهزی هستند که در بازار جهانی عرضه می شوند و در بازار ایران نیز دارای طرفداران بسیار زیادی هستند و این می تواند به دلیل فناوری هایی باشد که در آن وجود دارد باشد. از این رو اگر از برخی دارندگان گوشی های آیفون که حسگر اثر انگشت گوشی آنها از کار افتاده است سوال کنید، آنها به شما یک پاسخ خواهند داد و آن هم این است که گوشی بصورت عمودی با زمین برخورد کرد و از آن به بعد دیگر حسگر اثر انگشت از کار افتاد! به همین سادگی!

آیفون

خب. حال توصیه ای که ما برای شما داریم این است که از قاب های مستحکم و قدرتمند استفاده کنید که با برخورد گوشی به سطح زمین بتواند میزان زیادی از نیرو را به خود جذب کند و این گونه گوشی شما قطعا آسیب کمتری خواهد دید. با این حال اگر حسگر اثر انگشت گوشی آیفون شما کار نمی کند، مراحل زیر را انجام دهید؛

۱- مطمئن شوید که آخرین آپدیت IOS را دانلود کرده اید.

۲- مطمئن شوید که هم انگشت شما و هم حسگر اثر انگشت گوشی شما کاملا تمیز و خشک می باشند. برای تمیز کردن حسگر اثر انگشت گوشی توصیه ای که داریم استفاده از دستمال کاملا تمیز است که می توانید به کمک آن آلودگی ها را تمیز کنید.

۳- انگشت شما باید کاملا دکمه هوم را پوشش دهد و در حین قرار دادن انگشت خود سعی کنید انگشت خود را در داخل حلقه آهنین قرار دهید. توجه داشته باشید که نباید انگشت خود را با سرعت جابجا کنید چرا که صفحه قفل باز نخواهد شد!

۴- اگر از گلس های صفحه نمایش استفاده می کنید، توجه داشته باشید که این محافظ نباید حتی قسمتی از این حسگر را بپوشاند.

۵- از تنظیمات گوشی، گزینه Touch ID & Passcode را انتخاب کنید و مطمئن شوید که حسگر اثر انگشت گوشی آیفون شما فعال است.

۶- در صورت ممکن اثر انگشت، یک انگشت دیگر از خودتان را اضافه کنید و اینک با یک انگشت دیگر امتحان کنید.

ترفندهایی برای فهمیدن سالم بودن حسگر اثر انگشت گوشی

۳.۶۳۲

این مطلب مفید بود ؟۲۳۹

 

SITEDANA.IR

 

ترفندی برای فهمیدن سالم بودن حسگر اثر انگشت گوشی">
بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط
بارگذاری بیشتر توسط مدیر
بارگذاری بیشتر در ترفندستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

زمان مطالعه: < 1 دقیقه مدیریت و مقابله با استرس برای سلامت روان مشاوره با پزشک گفتار د…