زمان مطالعه: ۴ دقیقه

حتما در اطراف شما هم هستند کسانی که از معاشرت با آن ها خسته و کسل می شوید. اگر دوست ندارید خودتان جزء این افراد باشید این نکات را رعایت کنید.

بهترین راه و روش ها برای آنکه کسل کننده نباشیم

بهترین راه و روش ها برای آنکه کسل کننده نباشیم

بهترین راه و روش ها برای آنکه کسل کننده نباشیم

احتمالا با افرادی روبرو شده اید که معاشرت با آنان برای شما جذاب نبوده و خسته کننده و کسل کننده باشد. افراد کسل کننده و حوصله سر بر دارای ویژگی و عادات مشترکی هستند و شما را کلافه می‌کنند تا جایی که آرزو می کنید که ای کاش در جای دیگری بودید. اگر می خواهید فرد کسل کننده ای نباشید، این بخش از نمناک را بخوانید.

بیش از حد شکایت نکنید

افراد کسل کننده بر روی جنبه‌های منفی زندگی تمرکز کرده و همیشه در حال شکایت یا غرولند کردن هستند. اگر نمی خواهید خسته کننده و آزار دهنده باشید، همیشه نباید شکایت کنید. مثبت اندیش باشید و لحظات شادی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

شکایت یا غرولند کردن

بیش از حد حرف نزنید

افرادی که بیش از حد حرف می زنند و از هر دری سخن می گویند، همیشه با مکالمه‌های طولانی حوصله‌ی اطرافیان را سر می‌برند و به‌نظر اطرافیان شخصیت کسل‌کننده‌ای دارند. برای اینکهکسل کننده نباشید، بهتر است سخن خود را کوتاه کنید یا به سراغ موضوعات جذاب‌تر بروید.

مدام سرتان در گوشی نباشد

افرادی که مدام در حال چک کردن پیام ها و اطلاعات داخل گوشی موبایل خود هستندف به جرات در دسته افراد کسل کننده قرار میگیرند و در جمع نمیتوانند جذابیت لازم را داشته باشند.

همیشه با دیگران موافقت نکنید

بیشترِ مردم افکار و عقاید خودشان را دارند و شما نیز عقیده خود را دارید پس این انتظار که همیشه با آنچه می‌گویید موافقت کنند انتظاری بی‌جا و غیرواقعی است. همچنین اگر به خاطر جذب دیگران و برای اینکه مانع رنجش آنها شوید، همیشه موافق نظراتشان باشید، به فردی کسل کننده تبدیل می شوید. افراد جذاب تصویری از خود در ذهن مخاطب برجای می گذارند که نشان‌ دهنده‌ی اعتماد به‌ نفس و شایستگی آنهاست. این افراد نظر متفاوت خود را به راحتی بیان می‌کنند.

همیشه موافق بودن

تجربه‌های جدید کسب کنید

برخی از افراد هیچ گاه از منطقه امن خود خارج نمی شوندو دچار روزمرگی هستند و از تجربیات جدید می ترسند. زندگی این افراد کسل کننده و خسته کننده است زیرا دوست دارند در حباب خودساخته‌شان باقی بمانند و هنگام رویارویی با تجربه‌های جدید مدام بهانه‌ تراشی می‌کنند به هر فرصت به‌دست‌آمده‌ای نه می‌گویند. اگر می خواهید در نگاه دیگران خسته کننده نباشید، از کسب تجربه‌های جدید نترسید اما بی گدار هم به آب نزنید.

در عقاید خود بازنگری کنید

افراد خسته کننده نمی‌توانند یا نمی‌خواهند دیگران را درک کنند و تنها مسائل را از دیدگاه خود می ببینند و درک نمی کنند که یک مکالمه از دیدگاه تجربه‌ی شخص دیگر چگونه است. این افراد فقط می‌توانند نظرات بسیار سطحی خود را در موضوعات مختلف ارائه دهند.اگر می خواهید کسل کننده نباشید، باید توانایی قرار دادن خود در جای یک نفر دیگر را داشته باشید.

از خودتان تعریف نکنید

افرادی که در زمان ارتباط با دیگران فقط از خود و کارشان تعریف می کنند، افراد غیر جذاب و کسل کننده ای هستند، به طوری که اطرافیان آنها تمایلی به برقراری ارتباط با آنها ندارند. برای اینکه کسل کننده و حوصله سر بر نباشید، موضوعات گفتگوی شما نباید حول توانایی هایتان و تعریف از خودتان باشد و در گفت‌وگوها باید شنونده‌ی خوبی باشید.

تعریف کردن از خود

به زبان بدن اشخاص توجه کنید

افراد خسته کننده‌ متوجه زبان بدن اشخاص دیگر نمی‌شوند. مثلا اگر شخص مقابل آنها در هنگام صحبت کردنشان به ساعت نگاه می اندازد و طوری نشان می دهد که عجله دارد، او متوجه زبان بدنش نمی شود. اگر می خواهید خسته کننده نباشید، به زبان بدن دیگران توجه نمایید و یاد بگیرید که به چیزی که مردم با بدن خود می‌گویند، گوش بدهید.

نکات خنده دار و سرگرم کننده را بیان کنید

افراد خسته کننده این توانایی را ندارند و نمی‌توانند از وقایع روزمره نکات خنده دار و سرگرم کننده بسازند. آنها همیشه حرف های کسل و خسته کننده می زنند و توانایی برقراری ارتباط موثر با دیگران را ندارند.

افراد شوخ

احساسات خود را کنترل کنید

آنچه که در افراد حوصله سر بر وجود دارد، این است که آنها به مسائل جزئی پرداخته و واکنش‌های تند از خودشان نشان می دهند و خیلی زود عصبانی می‌شوند. اگر می خواهید جذاب باشید در مواقعی که عصبی می شوید، خود را کنترل کنید و در چنین مواقعی کمی صبر کرده، نفس عمیق بکشید و هر موضوع کوچکی را به یک مشکل بزرگ تبدیل نکنید.

به درد و دل دیگران گوش دهید

اگر دوستتان با شما صحبت و درد و دل می کند و از نگرانی ها و مشکلات خانوادگی،‌دغدغه‌های کاری و یا سایر نگرانی‌هایش صحبت می‌کند، به صحبت هایش خوب گوش کنید و با او همدردی نمایید و مشکلات طرف مقابلتان را کم اهمیت جلوه ندهید. کم اهمیت جلوه دادن مشکلات دیگران یکی از خصوصیات افراد حوصله سر بر است.

چجوری واسه بقیه کسل کننده نباشیم؟

۵۱

این مطلب مفید بود ؟۱۰

 

SITEDANA.IR

بهترین راه و روش ها برای آنکه کسل کننده نباشیم

 

بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط
بارگذاری بیشتر توسط مدیر
بارگذاری بیشتر در کار و زندگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

زمان مطالعه: < 1 دقیقه مدیریت و مقابله با استرس برای سلامت روان مشاوره با پزشک گفتار د…