زمان مطالعه: ۲ دقیقه

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی از بازداشت باجناقی خبر داد که طلاهای خواهر زنش را در مراسم جشن تولد سرقت کرده بود!

“باجناق” طلاهای خواهر زنش را در جشن تولد دزدید!

“باجناق” طلاهای خواهر زنش را در جشن تولد دزدید!

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ بیست و هفتم اردیبهشت ماه پرونده‌ای با موضوع سرقت از منزل، در کلانتری ۱۲۸ تهران‌نو تشکیل و برای رسیدگی تخصصی به پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد.

بر اساس محتوای پرونده، عصر روز شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه شاکی به مناسبت جشن تولد فرزندش مراسم تولدی با دعوت از اقوام در منزل خود برگزار کرده بود.

همسر شاکی پس از پایان مراسم در اواخر شب و رفتن مهمانان قصد داشته زیورآلات و طلاهایی را که به این مناسبت استفاده کرده بود، داخل گاو صندوق بگذارد و در این حین متوجه کم شدن بخشی از طلاهای موجود در گاو صندوق به ارزش تقریبی ۱۸۰ میلیون تومان شده بود.

در ادامه بررسی ابعاد مختلف موضوع برای دستیابی به کشف حقیقت به‌صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان تیم مبارزه با سرقت منزل پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت که در این راستا کارآگاهان با بررسی محل سرقت و تحقیقات میدانی متوجه شدند، گاوصندوق در کمد دیواری اتاق‌خواب وجود دارد و سارق یا سارقان از محل نگهداری گاو صندوق و کلید آن اطلاع کافی داشته‌اند و در یک فرصت مناسب اقدام به سرقت کرده‌اند.

تحقیقات کارآگاهان این فرضیه را مطرح کرد که سارق یا سارقان جزء همان مهمانان حاضر در جشن تولد هستند، با استعلام از مهمانان مشخص شد شخصی به اسم شایان، ساکن کرج که جدای از نسبت فامیلی (باجناق) با شاکی نیز دوست صمیمی بوده و بین سایر اقوام بیشترین مراوده را نیز با شاکی داشته، دارای سوابق متعدد کیفری در جرائم مختلف از جمله سرقت است.

با توجه به شواهد و قرائن موجود و با هماهنگی با مرجع قضائی، دستگیری شایان در دستور کار قرار گرفت؛ شایان پس از دستگیری، قصد فرار از بزه انتسابی را داشت اما در تحقیقات جامع پلیسی و مواجهه با سرنخهای موجود ناچار لب به اعتراف گشود و گفت: به مواد مخدر اعتیاد پیدا کرده و به همین خاطر از کار اخراج شده‌ام، برای تأمین هزینه‌های زندگی و اعتیاد، دست به سرقت زدم و اموال را به یکی از دوستانم به نام فرید فروختم و در ازای آن نیم کیلو تریاک و ۱۱ میلیون تومان پول دریافت کردم.

علی کنجوریان؛ رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی با اعلام این خبر گفت: به دنبال اظهارات متهم و هماهنگی با مرجع قضائی، دستگیری مالخر نیز دستور کار قرار گرفت و در بازرسی از منزل وی اموال مسروقه کشف شد و متهم به جرم خود اعتراف کرد.

به گفته این مقام انتظامی، پرونده پس از تکمیل تحقیقات به دادسرا ارسال شد و متهمان با قرار مجرمیت روانه زندان شدند.

پیشنهاد پلیس به خانم بازیگر: مردم را در جریان سرقت از منزلتان قرار دادید، ضعفهای ایمنی خانه‌ را هم بگویید
سارقی که پس از سرقت، طلاها را پس داد

انتهای پیام/

 

بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط
بارگذاری بیشتر توسط مدیر
بارگذاری بیشتر در حوادث روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

یک توضیح درباره افزایش مجدد حضور مردم پای صندوق های رای

زمان مطالعه: < 1 دقیقه یک توضیح درباره افزایش مجدد حضور مردم پای صندوق های رای   …