زمان مطالعه: ۳ دقیقه

“سوء استفاده عاطفی” یکی از رایج ترین مشکلات بین زوجین است درحالی که بسیاری با نشانه های سوء استفاده عاطفی آشنا نیستند و دلیل مشکلاتشان را نمیدانند .

این نشانه ها یعنی همسرتات در حال سو استفاده عاطفی از شماست

این نشانه ها یعنی همسرتات در حال سو استفاده عاطفی از شماست

این نشانه ها یعنی همسرتات در حال سو استفاده عاطفی از شماست

اگر همسرتان بخواهد از لحاظ عاطفی از شما سوء استفاده کند، همه چیز خطرناک به نظر خواهد رسید و شما در زندگی به مشکل می خورید زیرا نمی توانید احساس آرامش داشته باشید و همین موضوع باعث می شود که مشکلات تان روز به روز افزایش پیدا کند ؛ اما به نظر شما از کجا بفهمیم که همسرمان از لحاظ عاطفی از ما سوء استفاده می کند؟ در این قسمت از خانواده پلاس نمناک علائم سوء استفاده از طریق همسر را به شما معرفی خواهیم کرد.

کنترل کردن

اگر همسرتان به شدت در محافل اجتماعی شما را کنترل می کند و هر روز دنبال شماست و دوست دارد که شما فقط تمایلات او را به انجام برسانید و به اندازه کافی احساس آزادی نداشته باشید ، یعنی از لحاظ عاطفی از شما سوء استفاده می کند.

داد و فریاد

کاملاً طبیعی است که گاهی اوقات ما با هم جر و بحث می کنیم و صدایمان روی همدیگر بلند می شود اما اگر همسرتان عادت دارد که سر هر مسئله کوچکی سریع داد بزند تا شما بترسید و چیزی نگویید، پس از شما سوء استفاده می کند

فریاد زدن همسر

اهانت

هنگامی که همسرتان به دیگری اهانت کند ، یعنی دیگر حرفی برای گفتن ندارد و دست به دامان حرف های توهین آمیز شده تا بخواهد خودش را محق نشان دهد اما این رفتار نشانه سوء استفاده از شما است و هرگز کار درستی نیست.

نیاز به تدافعی عمل کردن

وقتی که شما مدام احساس می کنید باید از خودتان دفاع کنید، زیرا همسرتان همیشه شما را متهم می کند و خیلی مکالمه مثبتی ندارید، پس یعنی او عادت کرده که همیشه شما را متهم کند.

تهدید

بعضی از افراد عادت دارند که همسر خود را تهدید می کنند، زیرا می دانند که او از انجام این کار می ترسد و آسیب می بیند و در نتیجه با تهدید کردن می خواهند خودشان را حق به جانب نشان دهند و دیگری را قربانی کنند.

اختلاف زناشویی

حرف نزدن

گاهی اوقات همسرتان برای اینکه دیگری را متهم کند، هرگز صحبت نمی کند، هیچ ارتباطی برقرار نمی کند و سعی می کند که از او فاصله بگیرد و این حرف نزدن و سکوت ، عامل سوء استفاده از شما خواهد بود.

سرزنش کردن

اگر همسرتان مدام عادت دارد که شما را سرزنش کند و اشتباهات تان را به رویتان بیاورد و مدام همه چیز را به گردن شما بیندازد، یعنی به لحاظ عاطفی از شما سوء استفاده می کند.

شک انداختن در دل

بعضی از افراد قصد دارند همسرتان را به همه چیز مشکوک کنند و سپس او را فرد بد دلی بنامند که همین باعث می شود شما قربانی شوید، احساس بدی داشته و فکر کنید که احمقانه رفتار کرده اید.

انزوا یا تنهایی

تجاوز یا سوء استفاده عاطفی یعنی شما در رابطه قربانی باشید و همسرتان کاری کند که احساس تنهایی داشته باشید و فکر کنید که هیچ پشتیبانی در زندگی ندارید.

احساس تنهایی

فرار کردن از بحث ها

گاهی اوقات همسرتان به خاطر اینکه خودش حوصله ندارد، سعی می کند از بحث فرار کند و صحبت نمی کند تا مشکلات برطرف شود و در نتیجه شما سردرگم می مانید که همین امر را هم می توان سوء استفاده عاطفی نامید.

نشانه همسری که داره ازت سوء استفاده عاطفی میکنه

۵۲

این مطلب مفید بود ؟۲۰

 

SITEDANA.IR

این نشانه ها یعنی همسرتات در حال سو استفاده عاطفی از شماست

 

بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط
بارگذاری بیشتر توسط مدیر
بارگذاری بیشتر در روابط عاطفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

زمان مطالعه: < 1 دقیقه مدیریت و مقابله با استرس برای سلامت روان مشاوره با پزشک گفتار د…