زمان مطالعه: ۲ دقیقه

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت: سامانه بارشی که طی روزهای گذشته در کشور فعال بود، امروز به نوار شرقی کشور کشیده خواهد شد.

امروز در کدام مناطق برف و باران می‌بارد؟

امروز در کدام مناطق برف و باران می‌بارد؟

ایسنا، صادق ضیائیان رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اظهار کرد:بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی سامانه بارشی که طی روزهای گذشته در کشور فعال بود، امروز به نوار شرقی کشور کشیده خواهد شد و سبب ابرناکی و بارش باران و برف، وزش باد و کاهش دما در این مناطق خواهد شد.

وی با بیان اینکه بارش در جنوب خراسان جنوبی و برخی مناطق مرکزی سیستان و بلوچستان شدت خواهد داشت، در عین حال این را هم گفت که این سامانه بارشی در بعدازظهر از شرق کشور خارج می‌شود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، از روز جمعه تا دوشنبه در غالب مناطق کشور جوی آرام پیش‌بینی می‌شود که در شهرهای پرجمعیت و صنعتی باعث افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در اوایل هفته آینده خواهد شد.

ضیائیان افزود:روزهای شنبه و یکشنبه برای سواحل دریای خزر ابرناکی و بارش خفیف پیش‌بینی می‌شود و بعدازظهر دوشنبه سامانه بارشی از غرب وارد کشور شده و به تدریج نیمه غربی کشور را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد.

به گفته وی، امروز خلیج فارس و دریای عمان مواج است.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی ۲ روز آینده اظهار کرد:آسمان تهران فردا (۱۷ دی‌) صاف همراه با غبار محلی با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد و طی شنبه (۱۸ دی‌) کمی ابری تا نیمه‌ابری و غبارآلود با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان اظهار کرد:طی امروز و فردا (۱۶ و ۱۷ دی‌) بندرعباس با دمای ۲۲ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و ارومیه با دمای ۴ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

انتهای پیام/م

امروز در کدام مناطق برف و باران می‌بارد؟

۵۲

این مطلب مفید بود ؟۲۰


امروز در کدام مناطق برف و باران می‌بارد؟

 

بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط
بارگذاری بیشتر توسط مدیر
بارگذاری بیشتر در جامعه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

زمان مطالعه: < 1 دقیقه مدیریت و مقابله با استرس برای سلامت روان مشاوره با پزشک گفتار د…