زمان مطالعه: ۴ دقیقه

یک شرکت قصد دارد از تزریق کردن خون افراد جوان به افراد مسن، برای مبارزه با اثرات پیری و جوان شدن استفاده کند.

آمبروزا یا آمبروزیا روشی بحث برانگیز ضد پیری با تزریق خون جوان

آمبروزا یا آمبروزیا روشی بحث برانگیز ضد پیری با تزریق خون جوان

آمبروزا یا آمبروزیا روشی بحث برانگیز ضد پیری با تزریق خون جوان

تزریق خون ده ها سال است برای نجات جان ها استفاده می شود ، اما اکنون یک شرکت می خواهد از روش پزشکی برای مبارزه با اثرات پیری با تزریق خون به افراد مسن تر با خون افراد جوانتر استفاده کند. این درمان “آمبروزیا ” نام دارد که جزئیات آن را در این بخش از نمناک خواهید خواند.

تنها دو ساعت طول می کشد تا دو لیتر پلاسما از طریق اهدا کنندگان ۱۶ تا ۲۵ ساله به بدن برسد، اما طبق گفته های بنیانگذار آمبرواز، کارمازین نتایج حاصل چیزی جزمعجزه نیست. او یکبار آن را “جراحی پلاستیک داخلی” خواند، به یک خبرنگار گفت در حالی که انتقال خون به جاودانگی کمک نمی کند، اما”نزدیک است”، و به روزنامه نگار دیگری گفت که فقط تزریق خون یک فرد جوان “ظاهر ، حافظه و قدرت آن ها را بهبود می بخشد”.

این شرکت حتی یک مطالعه پزشکی را اجرا کرد که رسما در ژانویه ۲۰۱۸ به پایان رسید، اما با وجود بحث هایی در مورد نتایج “واقعا مثبت” موسسه پزشکی آمبرواز، نتایج آن را علنی نکرده است. و این چیزی است که باعث می شود این درمان در چشمان بسیاری از کارشناسان بهداشتی بحث برانگیز شود – هیچ کس هیچ مدرک محکمی از اثربخشی آن ارائه نکرده است.

روشی عجیب برای جوان شدن

روش بحث برانگیز برای جوان شدن با تزریق خون

کارامازین ۳۴ ساله در سال ۲۰۱۶ پس از فارغ التحصیلی از مدرسه پزشکی استنفورد آمبرزا را تاسیس کرد. او این ایده را برای تزریق خون فرد جوان به افراد مسن تر با هدف توقف یا حداقل کند شدن اثرات پیری انجام داد ، پس از چندین مطالعه که در آن موش های جوان و پیر به منظور مشاهده اثرات مخلوط کردن خون آن ها به هم متصل شدند، به دست آورد. محققان مواردی را گزارش کردند که در آن ها موش های مسن تر به طور موقت قوی تر شدند و سلامتی بهبود یافته را به نمایش گذاشتند و کارامازین مطمئن بود که این نوع نتیجه می تواند در انسان ها تکرار شود.

در تابستان سال ۲۰۱۶، جسی کارمازین اعلام کرد که از ۳۵ تا ۸۰۰۰ دلار برای شرکت در یک “آزمایش بالینی” گرفته خواهد شد که در آن حدود ۲ لیتر پلاسما از اهدا کنندگان جوان تزریق می شود. باور می کنید یا خیر، او مجبور نبود تاییدیه اداره غذا و دارو را دریافت کند، زیرا این کار از لحاظ فنی یک تزریق ساده بود، روند پزشکی به خوبی ، چندین دهه انجام شده است. تنها تفاوت در اینجا هدف بود. به جای استفاده از انتقال خون برای درمان بیماری های جدی بهداشتی،آمبرزا آن را به عنوان یک درمان ضد پیری ترویج کرد.

مبارزه با پیری با تزریق خون افراد جوان

 تزریخ خون برای مبارزه با اثرات پیری 

کارامازین به سی بی سی گفت:” افراد بسیاری از کشورهای خارج، اروپا و استرالیا هستند.” اما پیدا کردن بانک های خونی مایل به ارائه ده ها ، گالن خون جوان مشکل بود چون بانک های خون از لحاظ سن و سال جداگانه نبودند و یا آن را برای اهداف جوان سازی به فروش نمی رساندند. با این حال، او در نهایت توانست چند نفر از همکاران را پیدا کند او بیش از ۱۵۰ انتقال را انجام داده و برخی از بیماران برای چندین بار درمان در حال بازگشت هستند. این مطالعه بالینی در ماه ژانویه سال گذشته به پایان رسید، اما این شرکت هنوز نتایج عمومی را اعلام نکرده است. اخیرا به هافینگتون پست گفت که مشتاق است نتایج را با جهان به اشتراک بگذارد، و در نهایت آن ها را در یک ژورنال بررسی شده با دقت منتشر کند، اما مشخص نکرد چه زمانی.

آمبرزا در طول دو سال گذشته در رسانه ها توجه بسیاری را به خود جلب کرده است و آخرین مقالات مربوط به پاییز گذشته، هنگامی که “جسی کارمازین” اعلام کرد که کلینیک نیویورک را افتتحاح خواهد کرد تا درمان را برای افراد بیشتری در دسترس قرار دهد. این کلینیک باز است اما مرکز پزشکی آمبرواز یک تزریق خون تازه در سان فرانسیسکو و تمپا ارائه نمی کند. محدوده سنی بین ۳۵ تا ۳۰ سال کاهش یافته است، اما قیمت ها از ۸،۰۰۰ دلار به ۱۲ هزار دلار در هر انتقال افزایش پیدا کرده است.

روشی بسیار عجیب برای جوان شدن 

موسس پزشکی آمبرزا در مورد ادعاهایی که درباره خون افراد جوان ارائه می دهد، محتاط تر شده است، اما او اصرار دارد که درمان “استفاده واقعا خوب از دلارها برای مراقبت های بهداشتی است” و افزود که بیماران با شرایط خاص “باید درمان را درست انجام دهند”. با این حال، بسیاری از متخصصان بهداشتی خود را در مورد اثر آمبرواز، و برخی حتی در مورد اثرات بالقوه خطرناک اعلام کرده اند.

تونی – از دانشگاه استنفورد به مجله علوم گفت:”هیچ مدرک بالینی وجود ندارد [ که درمان مفید خواهد بود ] و شما اساسا از اعتماد مردم و هیجان عمومی در اطراف آن سو استفاده می کنید”.

مایکل ، محقق دانشگاه کالیفرنیا در برکلی، در مورد اثرات جانبی انتقال خون گفت:” هر بار که شما این کار را می کنید، ریسک انجام داده اید و به دلیل این است که ما اغلب انتقال خون، ا انجام نمی دهیم – در ۵۰ درصد بیماران عوارض بسیار بدی دارد. شما با خون کس دیگری برانگیخته می شوید و این مطابقت نمی کند، که باعث واکنش ایمنی قوی می شود.”

 

جوان شدن افراد سالمند با تزریق خون !

۲.۵۶

این مطلب مفید بود ؟۳۳

 

SITEDANA.IR

 

آمبروزا یا آمبروزیا روشی بحث برانگیز ضد پیری با تزریق خون جوان">
بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط
بارگذاری بیشتر توسط مدیر
بارگذاری بیشتر در گوناگون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

زمان مطالعه: < 1 دقیقه مدیریت و مقابله با استرس برای سلامت روان مشاوره با پزشک گفتار د…